Mama Laurki testuje :)

Dla dzieci

Kubki i kubeczki...   Nowonarodzonemu dzidziusiowi do pełni szczęścia wystarcza ciepła, pełna pachnącego mleczka pierś najukochańczej mamusi.

   Bez względu na to, czy nasz maluszek był karmiony tylko cycusiem,czy specjalnym mlekiem z butelki - prędzej czy później nadjedzie czas, kiedy każdy rodzić będzie musiał nauczyć swoje dziecko pić z kubeczka.


Więc lepiej jest prędzej czy później?


   Niektóre maluszki z dużą łatwością uczą się picia z kubeczków, dzięki czemu rezygnacja z butelki może byc szybka i bezproblemowa. Niestety, są też dzieciaczki, które za żadne skarby świata nie dają się przekonać do innego sposoby picia niż ze zwykłej butelki. Małe dzieci przywiązują się do picia z butelki, ponieważ daje im ono poczucie bezpieczeństwa, które kojażą ze ssaniem piersi matki.

   Jednak mimo to należy już we wczesnym stadium życia dziecka (około 6 m życia) zacząć pić z kubeczków odpowiednich do wielu dziecka.
Co zrobić, kiedy nasze maleństwo spogląda podejrzliwie na podawane mu nowe naczynko?


Między smoczkiem a szklanką…

…znajduje się kubek – niekapek!


   To rewelacyjne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą odzyczaić swoja pociechę od butelki, ucząc go jednocześnie picia z "dorosłych" naczyń.

   Dla najmłodszych dzieci producenci przygotowali specjalne butelki treningowe, które zamiast smoczkiem, zakończone są charakterystycznym dla niekapków, odpowiednio wyprofilowanym dziubkiem.

   Maluszka można też od razu przyzwyczajać do różniącego się od butelki kształtu kubka. "Niekapki dla półrocznych maleństw są wykonane z najwyższej jakości, nietłukących materiałów. Są zaprojektowane bez obecności małych elementów, nie ma więc obawy, że malec mógłby połknąć jakąś część. Wszystkie wyposażone są w specjalny system, który uniemożliwia kapanie – wypływanie płynu z kubeczka jest możliwe tylko w czasie ssania dziubka. Dodatkowo, niektóre modele wyposażone są w uszka, mają też anatomiczne kształty, dzięki którym dziecko kubek bez problemu może trzymać sobie samo."


   Moja Laurka nigdy nie piła ze zwykłej butelki ze smoczkiem... Do chwili obecnej jest na piersi (to Jej wybór nie mój), dlatego gdy mała tylko zaczęła stabilnie siedzieć, uczyłam Jej pić z "dorosłych" kubeczków.

   Laurka w swoim krótkim życiu piła juŻ praktycznie ze wszystkich dostĘpnych kubków i kubeczków, jedne Jej odpowiadały, inne nie bardzo.

   Ostatnio w Jej małe rączki trafiły dwa kubeczki - a w sumie jeden kubek i jeden bidon. Taki kubek ale dla większych dzieciaczków.


Kubek niekapek z uchwytem AKUKUKubek Akuku posiada wszystkie wymagane atesty. Jest wykonany z najlepszych surowców, lekki, nietłukący, wytrzymały. Specjalny ergonomiczny kształt zapewnia dużą wygodę w użytkowaniu. Kubek nie zawiera BPA.                            
                


   Kubek jest w bardzo fajnie wyprofilowany - jest pochylony w jedna stronę. Oprócz pochylonego kształtu, kubeczek posiada wgłębienia z boku, które ułatwią małym rączkom trzymanie.

   Niekapek ma rączki, dzieki którym maluszek może bezprobemowo trzymac kubeczek, silikonowy dziubek, który jest miękki i dosyć giętki, z łatwościa się z niego pije.

Co mnie tak naprawdę urzekło w tym kubku?

   Otóż po pierwsze - wszystkie odkręcane elementy, dosłownie wszystko i bezproblemowo się odczepia i odkręca i z dużą łatwością można każdy element umyć.

   Drugą sprawą jest odkręcanie. W standardowych niekapkach czy nawet butelkach odkręca się góre butelki czyli korek ze smoczkiem. Tutaj odkręca się dół - uważam to za świetne rozwiązanie.                   Po trzecie - smoczek jest nakładany od góry, a nie od dołu, dla mnie jako rodzica takie rozwiązanie jest bardziej bezpieczne podczas picia, gdyż dziecko nie uderzy sie buzią podczas picia o plastikowe krawędzie butelki/kubka, tutaj góra jest silikonowa, więc nie ma takiej opcji.

   Co do "niekapalności" owego produktu, to z czystym sumieniem stwierdzam, że podłoga i ściany sa suche, i mimo, że musieliśmy naciąć dziurkę, silikon podczas nie picia się zasklepia i nic nie cieknie, nawet podczas rzucania o ścianę.

   Kubeczek dodatkowo posiada nakładkę (korek) na dziubek, żeby zabezpieczyć go przed dostaniem się do środka zanieczyszczen.

   Jeżeli nasza pociecha opanuje do perfekcji picie z takiego niekapka, można zaoferowac mu inny kubek.


Bidon sportowy AKUKU


Kubek Akuku posiada wszystkie wymagane atesty. Jest wykonany z najlepszych surowców, lekki, nietłukący, wytrzymały. Specjalny ergonomiczny kształt zapewnia dużą wygodę w użytkowaniu. Kubek nie zawiera BPA.
Dostępny w kolorze pomarańczowym.
Pojemność: 350ml                                                         Pomarańczowy bidon, bardzo prosty w obsłudze i jeszcze prostszy w rozkęcaniu i myciu. Taki kubek nadaje się dla dzieci, które już do perfekcji opanowały umiejętność samodzielnego pica. W tym kubku bowiem, po podniesieniu "zawleczki" picie po prostu leci, i dzieci, które nie umieją pić z tego kubka, mogą się zachłysnąć.

   Moja córka już od dawna umie pić z takich "urządzeń", więc dla Niej to żadna nowość.
   Taki bidon idealnie nadaje się na wycieczki, spacery i na plac zabaw. Szybkie odkręcenie "korka" pozwala w prosty sposób nalać kolejną partię picia i bezproblemowo zakręcić. Po wciśnięciu "zawleczki" picie się w ogóle nie wylewa.                               


Oba produkty bardzo przypadły do gustu mojej córce, która jest miłośniczka kuceczków różnego rodzaju. A wy moi drodzy, jeżeli chcecie dowiedziec się jakie jeszcze sa kubeczki dla dzieci i nietylko, zapraszam na strone producenta AKUKU